• Turkish Language Classes.
  • Turkish Cuisine Classes.
  • Raindrop Helping Hands
  • Essay Contest
Previous ◁ | ▷ Next
Raindrop Türk Kültür Merkezinin "2010 İsrail Orman Yangını Felaketi yardımına" ait açıklaması

Kurumumuz ve Raindrop Helping Hands'ın yapmış olduğu yardımlarla ilgili Türkiye'de çıkan haberler hakkında Raindrop Türk Kültür Merkezi Başkanımızın açıklamaları:

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

- Raindrop Türk Kültür Merkezi Amerikan yasalarına göre kurulmuş bir dernek olup faaliyet alanlarından birisi de yardım faaliyetleri yürüten Raindrop Helping Hands kurumudur. Bu kurumumuz amacı din, dil, ırk, etnik ayrım yapmaksızın felaketzedelere ve yardıma muhtaçlara yardım elini uzatmaktır. Bu bağlamda Haiti depremi, Pakistan seli, Van depremi, Japonya tsunami felaketi, New Mexico ve Teksas Yangını, Oklahoma ve Mississippi sel felaketi için yaptığımız yardım kampanyaları örnek gösterilebilir.

- Öncesinde Tweet’e ve sonrasında habere söz konusu olan İsrail yangınına yapılan yardım kampanyası da İsrail'de yaşanan yangın felaketi sonrasında ağaçlandırma ve ormanın yeniden yapılandırılması adına yapılmış bir kampanyadır. Toplanan 25021.20 dolarlık yardım İsrail baş konsoluna kültür merkezimizde yapılan bir programla takdim edilmiştir.

- Ateş düştüğü yeri yakar düşen ateş benim yüreğimi yakar düşüncesiyle çok kültürlülüğü ve diyaloğu destekleyen bir ülke olan Amerika'da Türk Amerikalılar olarak din, dil, ırk, etnik ayrım yapmaksızın bu tip yardım faaliyetlerine devam edeceğiz.